Advertentie

Beste land voor andere landen in de wereld is Zweden

Voor de cynici onder ons is dit de lijst met wie is het grootste gekke Gerritje in de wereld en voor de positivo’s is dit het lijstje: hoe laat ik anderen delen in ons geluk en rijkdom. Ondanks het feit dat wij als Nederlanders fijne wapenexporteurs zijn is ons algemene rapportcijfer hoog volgens de website ‘The Good Country’. Lees meer over de weldoeners in onze wereld.

Advertentie


Beste land voor andere landen in de wereld is Zweden

‘The good country is een intiatief van Simon Anholt met als doel: “…to change how our leaders run our countries. To help them understand they’re not just responsible for their own citizens, but for every man, woman, child and animal on the planet. To tell them they’re not just responsible for their own little slice of territory, but for the whole of the earth’s surface and the atmosphere above it. And to help them act like they mean it.”


Top 50: Beste land voor andere landen in de wereld

De verklarende woordenlijst:
W&T = Wetenschap en technologie met onder andere: internationale studenten, wetenschappelijke publicaties, Nobelprijzen en patenten
Cu = Cultuur met onder andere: export van ‘creatieve goederen’, Unesco bijdrage, vrijheid van ‘beweging en pers
V&V = Vrede en Veiligheid met onder andere: bijdrage aan VN missies, wapenexporten en internetveiligheid
WB = ‘Wereld betrokkenheid’ met onder andere: het opnemen van vluchtelingen en het aantal getekende VN-verdragen
M&K = Milieu en klimaat met onder andere: ecologische ‘footprint’ en CO2 uitstoot
G&V = Gelijkheid en voorspoed met onder andere: vrijheid van handel en ontwikkelingssamenwerking
G&G = Gezondheid en geluk met onder andere: voedselhulp en humanitaire hulp en bijstand


W&TCuV&VWBM&KG&VG&G
1Zweden835211711
2Denemarken424931936
3Nederland155424151010
4Verenigd Koninkrijk11164142252
5Zwitserland10316110325
6Duitsland117442173013
7Finland71665122644
8Frankrijk1320471582018
9Oostenrijk24711231823
10Canada212236829243
11Ierland18135117132317
12Nieuw Zeeland6283119312614
13Noorwegen41365862178
14België121105183069
15Cyprus534731362855
16Italië4024741654220
17Luxemburg43121005351415
18Australië174333954667
19Japan50402238186016
20Verenigde Staten20536626344612
21Spanje34239422214819
22Singapore23254512314734
23Portugal46181314041225
24Hongarije9176050396339
25Polen31195330468950
26Chili641011524401966
27Malta6391297273860
28Slovenië1614152201210421
29Bulgarije22294345428281
30IJsland193711228110846
31Zuid-Korea303292 29837228
32Griekenland354213332116553
33Mauritius993018277513117
34Moldavië4245466678872
35Tsjechië38107344815238
36Roemenië512729472813880
37Slowakije451577462499102
38Estland32656678912942
39Costa Rica794740238547101
40Kroatië333510690169551
41Letland292190584312563
42Maleisië53444670153961
43Tunesië78848415552120
44Israël397412268107454
45Litouwen2433141513210071
46Barbados3810130119663167
47Brazilië986337423315832
48Servië28381144810534104
49Georgia819062112841135
50Thailand807734211558030
advertentie