De nummers één op de wereldranglijst tennis sinds 1974

De nummers één op de wereldranglijst tennis sinds 1974
De nummers één op de wereldranglijst tennis sinds 1974

De nummers één op de wereldranglijst tennis sinds 1974

Als de wereldwijde nummer 1 in het herentennis wordt degene beschouwd, die bovenaan staat in de wereldranglijst. Deze lijst wordt bijgehouden door de Association of Tennis Professionals (ATP): de ATP Rankings.

Deze ranglijst wordt elke maandag gepubliceerd en geeft de prestaties weer van de spelers gedurende de voorafgaande 52 weken (één jaar).

Website: www.atptour.com


Lees hier ->>> meer over tennis op deze website.


Aantal weken weken op nummers één ATP Ranking
1. Novak Đoković 373
2. Roger Federer 310
3. Pete Sampras 286
4. Ivan Lendl 270
5. Jimmy Connors 268


Opeenvolgende weken op nummers één ATP Ranking
1. Roger Federer 237
2. Jimmy Connors 160
3. Ivan Lendl 157
4. Novak Đoković 122
5. Pete Sampras 102


De nummers één op de wereldranglijst tennis sinds 1974

Stand van zaken 15 juni 2022


1.  Ilie Nastase – 23 augustus 1973 tot en met 2 juni 1974

De nummer 1 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 40
Totaal aantal weken: 40

Năstase in de Davis Cup tegen Nederland in 1973
Năstase in de Davis Cup tegen Nederland in 1973

Năstase (Boekarest, 19 juli 1946) is een Roemeense tennisser en won de US Open in 1972 en Roland Garros in 1973. In totaal won hij 52 enkeltitels en 45 titels in het dubbelspel. In 1991 is hij opgenomen in de prestigieuze Tennis Hall of Fame.

In zijn topjaren was Năstase het enfant terrible van de tenniswereld door zijn wangedrag op de baan. Hij was de voornaamste aanleiding tot het opstellen in 1975 van de “code of conduct” voor de beroepstennissers.

Hij kreeg vele boetes en schorsingen, maar was geliefd bij het publiek. Năstase bemoeide zich niet met politiek, maar bewaarde geen afstand tot dictator Nicolai Ceausescu.

In 1996 deed hij een gooi naar het burgemeesterschap van Boekarest, maar werd verslagen door Viorel Lis. Năstase bezit in de Roemeense hoofdstad behalve een tennisschool ook enkele radiozenders.


2.  John Newcombe – 3 juni 1974 tot en met 28 juli 1974

De nummer 2 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 8
Totaal aantal weken: 8

Newcombe (Sydney, 23 mei 1944) is een voormalig tennisser uit Australië. In 1965 won hij het Open op ’t Melkhuisje in Hilversum en het Wimbledon dubbel met Tony Roche.

In zijn carrière won hij 31 titels in het enkelspel, waaronder Wimbledon in 1970, 1971; in 1973 de Australian Open- en US Open-titels en in 1975 opnieuw de titel op het Australian Open.


3.  Jimmy Connors – 29 juli 1974 tot en met 22 augustus 1977

De nummer 3 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 160
Totaal aantal weken: 160

ABN-tennistoernooi in Rotterdam; Jimmy Corners in actie 5 april 1978
ABN-tennistoernooi in Rotterdam; Jimmy Corners in actie 5 april 1978

Connors (East St. Louis, 2 september 1952) stond als tiener al hoog in de plaatsing door een agressieve manier van spelen waarbij hij nooit makkelijk een punt weggaf aan een tegenstander. Door zijn houding had hij ook vaak woorden met scheidsrechters en andere spelers.


4.  Björn Borg  – 23 augustus 1977 tot en met 29 augustus 1977

De nummer 4 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 1
Totaal aantal weken: 1

Björn Borg: Top 10 grootste Zweedse sporters aller tijden
Björn Borg

Borg (Stockholm, 6 juni 1956) gold aan het einde van de jaren 70 als de beste tennisspeler ter wereld. Hij schreef geschiedenis door tussen 1976 en 1980 vijf opeenvolgende overwinningen op Wimbledon te behalen. Daarnaast is hij recordhouder met 41 opeenvolgende gewonnen wedstrijden op Wimbledon.

Hij won tussen 1974 en 1981 ook zes keer Roland Garros. In totaal behaalde Borg elf grandslamtitels. Hij is de enige die drie keer opeenvolgend de zogenaamde Channel Slam – in hetzelfde jaar Roland Garros en Wimbledon winnen – heeft behaald. Hij deed dat in de jaren 1978, 1979 en 1980.

Zie hier de top 10 grootste Zweedse sporters aller tijden.


5. Jimmy Connors (2) – 30 augustus 1977 tot en met 8 april 1979

Aantal weken: 84
Totaal aantal weken: 244


6. Björn Borg (2) – 9 april 1979 tot en met 20 mei 1979

Aantal weken: 6
Totaal aantal weken: 7


7. Jimmy Connors (3) – 21 mei 1979 tot en met 8 juli 1979

Aantal weken: 7
Totaal aantal weken: 251


8. Björn Borg (3) – 9 juli 1979 tot en met 2 maart 1980

Aantal weken: 34
Totaal aantal weken: 41


9.  John McEnroe – 3 maart 1980 tot en met 23 maart 1980

De nummer 5 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 3
Totaal aantal weken: 3

8 april 1979: ABN Tennistoernooi, finale - John McEnroe
8 april 1979: ABN Tennistoernooi, finale – John McEnroe

10. Björn Borg (4) – 24 maart 1980 tot en met 10 augustus 1980

Aantal weken: 20
Totaal aantal weken: 61


11. John McEnroe (2) – 11 augustus 1980 tot en met 17 augustus 1980

Aantal weken: 1
Totaal aantal weken: 4


12. Björn Borg (5) – 18 augustus 1980 tot en met 5 juli 1981

Aantal weken: 46
Totaal aantal weken: 107


13. John McEnroe (3) – 6 juli 1981 tot en met 19 juli 1981

Aantal weken: 2
Totaal aantal weken: 6


14. Björn Borg (6) – 20 juli 1981 tot en met 2 augustus 1981

Aantal weken: 2
Totaal aantal weken: 109


15. John McEnroe (4) – 3 augustus 1981 tot en met 12 september 1982

Aantal weken: 58
Totaal aantal weken: 64


16. Jimmy Connors (4) – 13 september 1982 tot en met 31 oktober 1982

Aantal weken: 7
Totaal aantal weken: 258


17. John McEnroe (5) – 1 november 1982 tot en met 7 november 1982

Aantal weken: 1
Totaal aantal weken: 65


18. Jimmy Connors (5) – 8 november 1982 tot en met 14 november 1982

Aantal weken: 1
Totaal aantal weken: 259


19. John McEnroe (6) – 15 november 1982 tot en met 30 januari 1983

Aantal weken: 11
Totaal aantal weken: 76


20. Jimmy Connors (6) – 31 januari 1983 tot en met 6 februari 1983

Aantal weken: 1
Totaal aantal weken: 260


21. John McEnroe (7) – 7 februari 1983 tot en met 13 februari 1983

Aantal weken: 1
Totaal aantal weken: 77


22. Jimmy Connors (7) – 14 februari 1983 tot en met 27 februari 1983

Aantal weken: 2
Totaal aantal weken: 262


23.  Ivan Lendl – 28 februari 1983 tot en met 15 mei 1983

De nummer 6 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 11
Totaal aantal weken: 11

Ivan Lendl (1984)
Ivan Lendl (1984)

24. Jimmy Connors (8) – 16 mei 1983 tot en met 5 juni 1983

Aantal weken: 3
Totaal aantal weken: 265


25. John McEnroe (8) – 6 juni 1983 tot en met 12 juni 1983

Aantal weken: 1
Totaal aantal weken: 78


26. Jimmy Connors (9) – 13 juni 1983 tot en met 3 juli 1983

Aantal weken: 3
Totaal aantal weken: 268


27. John McEnroe (9) – 4 juli 1983 tot en met 30 oktober 1983

Aantal weken: 17
Totaal aantal weken: 95


28. Ivan Lendl (2) – 31 oktober 1983 tot en met 11 december 1983

Aantal weken: 6
Totaal aantal weken: 17


29. John McEnroe (10) – 12 december 1983 tot en met 8 januari 1984

Aantal weken: 4
Totaal aantal weken: 99


30. Ivan Lendl (3) – 9 januari 1984 tot en met 11 maart 1984

Aantal weken: 9
Totaal aantal weken: 26


31. John McEnroe (11) – 12 maart 1984 tot en met 10 juni 1984

Aantal weken: 13
Totaal aantal weken: 112


32. Ivan Lendl (4) – 11 juni 1984 tot en met 17 juni 1984

Aantal weken: 1
Totaal aantal weken: 27


33. John McEnroe (12) – 18 juni 1984 tot en met 8 juli 1984

Aantal weken: 3
Totaal aantal weken: 115


34. Ivan Lendl (5) – 9 juli 1984 tot en met 12 augustus 1984

Aantal weken: 5
Totaal aantal weken: 32


35. John McEnroe (13) – 13 augustus 1984 tot en met 18 augustus 1985

Aantal weken: 53
Totaal aantal weken: 168


36. Ivan Lendl (6) – 19 augustus 1985 tot en met 25 augustus 1985

Aantal weken: 1
Totaal aantal weken: 33


37. John McEnroe (14) – 26 augustus 1985 tot en met 8 september 1985

Aantal weken: 2
Totaal aantal weken: 170


38. Ivan Lendl (7) – 9 september 1985 tot en met 11 september 1988

Aantal weken: 157
Totaal aantal weken: 190


39.  Mats Wilander – 12 september 1988 tot en met 29 januari 1989

De nummer 7 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 20
Totaal aantal weken: 20


Wist je dat gekreun bij tennis de winnaar bepaalt volgens de universiteit van Sussex.


40. Ivan Lendl (8) – 30 januari 1989 tot en met 12 augustus 1990

Aantal weken: 80
Totaal aantal weken: 270


41.  Stefan Edberg – 13 augustus 1990 tot en met 27 januari 1991

De nummer 8 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 24
Totaal aantal weken: 24


42.  Boris Becker – 28 januari 1991 tot en met 17 februari 1991

De nummer 9 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 3
Totaal aantal weken: 3


43. Stefan Edberg (2) – 18 februari 1991 tot en met 7 juli 1991

Aantal weken: 20
Totaal aantal weken: 44


44. Boris Becker (2) – 8 juli 1991 tot en met 8 september 1991

Aantal weken: 9
Totaal aantal weken: 12


45. Stefan Edberg (3) – 9 september 1991 tot en met 9 februari 1992

Aantal weken: 22
Totaal aantal weken: 66


46.  Jim Koerier – 10 februari 1992 tot en met 22 maart 1992

De nummer 10 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 6
Totaal aantal weken: 6


47. Stefan Edberg (4) – 23 maart 1992 tot en met 12 april 1992

Aantal weken: 3
Totaal aantal weken: 69


48. Jim Koerier (2) – 13 april 1992 tot en met 13 september 1992

Aantal weken: 22
Totaal aantal weken: 28


49. Stefan Edberg (5) – 14 september 1992 tot en met 4 oktober 1992

Aantal weken: 3
Totaal aantal weken: 72


50. Jim Koerier (3) – 5 oktober 1992 tot en met 11 april 1993

Aantal weken: 27
Totaal aantal weken: 55


51.  Pete Sampras – 12 april 1993 tot en met 22 augustus 1993

De nummer 11 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 19
Totaal aantal weken: 19


52. Jim Courier (4) – 23 augustus 1993 tot en met 12 september 1993

Aantal weken: 3
Totaal aantal weken: 58


53. Piet Sampras (2) – 13 september 1993 tot en met 9 april 1995

Aantal weken: 82
Totaal aantal weken: 101


54.  André Agassi – 10 april 1995 tot en met 5 november 1995

De nummer 12 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 30
Totaal aantal weken: 30


55. Piet Sampras (3) – 6 november 1995 tot en met 28 januari 1996

Aantal weken: 12
Totaal aantal weken: 113


56. André Agassi (2) – 29 januari 1996 tot en met 11 februari 1996

Aantal weken: 2
Totaal aantal weken: 32


57.  Thomas Muster – 12 februari 1996 tot en met 18 februari 1996

De nummer 13 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 1
Totaal aantal weken: 1


58. Piet Sampras (4) – 19 februari 1996 tot en met 10 maart 1996

Aantal weken: 3
Totaal aantal weken: 116


59. Thomas Muster (2) – 11 maart 1996 tot en met 14 april 1996

Aantal weken: 5
Totaal aantal weken: 6


Antwoord op de vraag: wat is de snelste tennisser ter wereld? (top 10 heren en dames)


60. Piet Sampras (5) – 15 april 1996 tot en met 29 maart 1998

Aantal weken: 102
Totaal aantal weken: 218


61.  Marcelo Rios – 30 maart 1998 tot en met 26 april 1998

De nummer 14 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 4
Totaal aantal weken: 4


62. Piet Sampras (6) – 27 april 1998 tot en met 9 augustus 1998

Aantal weken: 15
Totaal aantal weken: 233


63. ChiliMarcelo Rios (2) – 10 augustus 1998 tot en met 23 augustus 1998

Aantal weken: 2
Totaal aantal weken: 6


64. Piet Sampras (7) – 24 augustus 1998 tot en met 14 maart 1999

Aantal weken: 29
Totaal aantal weken: 262


65.  Carlos Moya – 15 maart 1999 tot en met 28 maart 1999

De nummer 15 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 2
Totaal aantal weken: 2


66. Piet Sampras (8) – 29 maart 1999 tot en met 2 mei 1999

Aantal weken: 5
Totaal aantal weken: 267


67.  Jevgeny Kafelnikov – 3 mei 1999 tot en met 13 juni 1999

De nummer 16 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 6
Totaal aantal weken: 6


68. Piet Sampras (9) – 14 juni 1999 tot en met 4 juli 1999

Aantal weken: 3
Totaal aantal weken: 270


69. André Agassi (3) – 5 juli 1999 tot en met 25 juli 1999

Aantal weken: 3
Totaal aantal weken: 35


70.  Patrick Rafter – 26 juli 1999 tot en met 1 augustus 1999

De nummer 17 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 1
Totaal aantal weken: 1


71. Piet Sampras (10) – 2 augustus 1999 tot en met 12 september 1999

Aantal weken: 6
Totaal aantal weken: 276


72. André Agassi (4) – 13 september 1999 tot en met 10 september 2000

Aantal weken: 52
Totaal aantal weken: 87


73. Piet Sampras (11) – 11 september 2000 tot en met 19 november 2000

Aantal weken: 10
Totaal aantal weken: 286


74.  Marat Safin – 20 november 2000 tot en met 3 december 2000

De nummer 18 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 2
Totaal aantal weken: 2


75.  Gustavo Kuerten – 4 december 2000 tot en met 28 januari 2001

De nummer 19 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 8
Totaal aantal weken: 8


76. Marat Safin (2) – 29 januari 2001 tot en met 25 februari 2001

Aantal weken: 4
Totaal aantal weken: 6


77. Gustavo Kuerten (2) – 26 februari 2001 tot en met 1 april 2001

Aantal weken: 5
Totaal aantal weken: 13


78. RuslandMarat Safin (3) – 2 april 2001 tot en met 22 april 2001

Aantal weken: 3
Totaal aantal weken: 9


79. Gustavo Kuerten (3) – 23 april 2001 tot en met 18 november 2001

Aantal weken: 30
Totaal aantal weken: 43


80.  Lleyton Hewitt – 19 november 2001 tot en met 27 april 2003

De nummer 20 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 75
Totaal aantal weken: 75


81. André Agassi (5) – 28 april 2003 tot en met 11 mei 2003

Aantal weken: 2
Totaal aantal weken: 89


82. AustraliëLleyton Hewitt (2) – 12 mei 2003 tot en met 15 juni 2003

Aantal weken: 5
Totaal aantal weken: 80


83. André Agassi (6) – 16 juni 2003 tot en met 7 september 2003

Aantal weken: 12
Totaal aantal weken: 101


84.  Juan Carlos Ferrero – 8 september 2003 tot en met 2 november 2003

De nummer 21 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 8
Totaal aantal weken: 8


85.  Andy Roddick – 3 november 2003 tot en met 1 februari 2004

De nummer 22 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 13
Totaal aantal weken: 13


86. Roger Federer – 2 februari 2004 tot en met 17 augustus 2008

De nummer 23 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 237
Totaal aantal weken: 237

Roger Federer - Top 10 best verdienende tennissers van 2021
Roger Federer

Zie hier de Top 10 best verdienende tennissers van 2021.


87.  Rafael Nadal – 18 augustus 2008 tot en met 5 juli 2009

De nummer 24 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 46
Totaal aantal weken: 46


88. Roger Federer (2) – 6 juli 2009 tot en met 6 juni 2010

Aantal weken: 48
Totaal aantal weken: 285


89. Rafael Nadal (2) – 7 juni 2010 tot en met 3 juli 2011

Aantal weken: 56
Totaal aantal weken: 102


90.  Novak Djokovic – 4 juli 2011 tot en met 8 juli 2012

De nummer 25 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 53
Totaal aantal weken: 53

Novak Djokovic - Best verdiende tennisspelers aller tijden
Novak Djokovic

Zie hier de best verdiende tennisspelers aller tijden.


91. Roger Federer (3) – 9 juli 2012 tot en met 4 november 2012

Aantal weken: 17
Totaal aantal weken: 302


92. Novak Djokovic (2) – 5 november 2012 tot en met 6 oktober 2013

Aantal weken: 48
Totaal aantal weken: 101


93. Rafael Nadal (3) – 7 oktober 2013 tot en met 6 juli 2014

Aantal weken: 39
Totaal aantal weken: 141


94. Novak Djokovic (3) – 7 juli 2014 tot en met 6 november 2016

Aantal weken: 122
Totaal aantal weken: 223


95.  Andy Murray  – 7 november 2016 tot en met 20 augustus 2017

De nummer 26 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 41
Totaal aantal weken: 41


96. Rafael Nadal (4) – 21 augustus 2017 tot en met 18 februari 2018

Aantal weken: 26
Totaal aantal weken: 167


97. Roger Federer (4) – 19 februari 2018 tot en met 1 april 2018

Aantal weken: 6
Totaal aantal weken: 308


98. Rafael Nadal (5) – 2 april 2018 tot en met 13 mei 2018

Aantal weken: 6
Totaal aantal weken: 173


99. Roger Federer (5) – 14 mei 2018 tot en met 20 mei 2018

Aantal weken: 1
Totaal aantal weken: 309


100. Rafael Nadal (6) – 21 mei 2018 tot en met 17 juni 2018

Aantal weken: 4
Totaal aantal weken: 177


101. Roger Federer (6) – 18 juni 2018 tot en met 24 juni 2018

Aantal weken: 1
Totaal aantal weken: 310


102. Rafael Nadal (7) – 25 juni 2018 tot en met 4 november 2018

Aantal weken: 19
Totaal aantal weken: 196


103. Novak Djokovic (4) – 5 november 2018 tot en met 3 november 2019

Aantal weken: 52
Totaal aantal weken: 275


104. Rafael Nadal (8) – 4 november 2019 tot en met 2 februari 2020

Aantal weken: 13
Totaal aantal weken: 209


105. Novak Djokovic (5) – 3 februari 2020 tot en met 22 maart 2020

Aantal weken: 7
Totaal aantal weken: 282


106. Posities bevroren – 23 maart 2020 tot en met 23 augustus 2020

Aantal weken: 22
Totaal aantal weken:


107. Novak Djokovic (5) – 24 augustus 2020 tot en met 27 februari 2022

Aantal weken: 79
Totaal aantal weken: 361


108.  Daniil Medvedev – 28 februari 2022 tot en met 20 maart 2022

De nummer 27 voor de eerste keer nummer één op de wereldranglijst
Aantal weken: 3
Totaal aantal weken: 3


109. Novak Djokovic (6) – 21 maart 2022 tot en met 12 juni 2022

Aantal weken: 12
Totaal aantal weken: 373


110. Daniil Medvedev (2) – 13 juni 2022 tot en met

Aantal weken: 1
Totaal aantal weken: 4