Gebruik mobiel telefoon door ouders bepaalt gedrag van kinderen
Overmatig gebruik van het mobieltje door door pappa en mamma leidt tot negatief gedrag bij de kinderen. Dat is de conclusie van een recente studie uitgevoerd door onderzoekers van de University of Michigan Medical School en de Illinois State University. Deze ‘geleerden’ keken naar de invloed van het overmatig telefoongebruik van ouders op het gedrag van kinderen. Lees meer…
Lees hier->>> meer aardige zaken over psychologie en gedrag op deze website…
Gebruik mobiel telefoon door ouders bepaalt gedrag van kinderen
Wat de onderzoekers ontdekten was dat ouders die verslaafd zijn aan hun mobieltjes, hun kinderen echt echt tekort doen waar het gaat om de normale persoonlijke communicatie, speeltijd en aandacht tijdens het eten. Tel daarbij op de toename van het negatieve gedrag van de kinderen en we hebben het probleem in kaart gebracht.
Volgens de studie moeten ouders hun telefoons neerleggen en meer aandacht aan hun kinderen besteden.
Van de 200 onderzochte families gaf 40 procent van de moeders en 32 procent van de vaders toe dat ze verslaafd waren aan hun telefoon. Dat zijn pittige cijfertjes. Het zijn continue onderbrekingen in de interactie tussen ouder en kind die het mobieltje worden veroorzaakt.
Deze verslaving is ook van invloed op de ontwikkeling van ‘spraak’ bij kinderen. Ouders zijn aan het sms’en en gebruiken een koptelefoon en als kinderen tegen ze praten en ze krijgen geen reactie, ze krijgen zo de boodschap dat ze niet moeten praten.
Het resultaat dat was dat tussen de mobiel verslaafde ouders en kinderen de verbale interacties met 20 procent daalden en de non-verbale communicatie met 30 procent daalde.
Brandon T. McDaniel , één van de onderzoekers: “These results support the idea that relationships between parent technoference and child externalizing behavior are transactional and influence each other over time. In other words, parents who have children with more externalizing problems become more stressed, which may lead to their greater withdrawal with technology, which in turn may contribute to more child externalizing problems.”
Bron en meer informatie: Brandon T. McDaniel en Jenny S. Radesky: Technoference: longitudinal associations between parent technology use, parenting stress, and child behavior problems in Pediatric Research, 2018.