Grootse horecabedrijf van Nederland 2017 is McDonald’s (de top 100)

0
1603
Grootse horecabedrijf van Nederland 2016 is McDonald's
Grootse horecabedrijf van Nederland 2016 is McDonald's

Grootse horecabedrijf van Nederland 2016 is McDonald’s

Er gaan aardig wat hamburgertjes over de toonbank bij onze vrienden van McDonald’s. In Nederland wordt er daar voor zo’n slordige 730 miljoen euro aan fastfood verkocht. Op nummertje twee vinden we de Van der Valkjes. De dames en heren achter de Toekan wisten in 2016 meer dan 630 miljoen om te zetten. Hier onder de complete top 100. We zien de jaren 2016, 2015 en 2014 aan ons voorbijtrekken.

Grootse horecabedrijf van Nederland 2016 is McDonald's
Grootse horecabedrijf van Nederland 2016 is McDonald’s

Grootse horecabedrijf van Nederland 2016 is McDonald’s

Bron: Misset Horeca

De balletjes van IKEA doen het ook beregoed. Ooit waren ze mede gemaakt van paardenvlees en daarom vroegen wij ons af wat er nu wel in zit. Dat blijkt niet gemakkelijk te vinden. Misschien weet iemand hier het antwoord.

Grootse horecabedrijf van Nederland 2016 is McDonald’s

Bron: Misset Horeca

Positie 2017BedrijfOmzet 2016Verschil 2016 / 2015Positie 2016Omzet 2015Omzet 2014Verschil 2015 / 2014
1.McDonald’s7328.6%1.673.8651.83.4%
2.Van der Valk6324.5%2.6055882.9%
3.NS Retail361.211.1%3.3253250.0%
4.Landal GreenParks3297.5%4.3062953.7%
5.Accor27615.6%5.238.72265.6%
6.NH Hotel Group2516.8%6.2352206.8%
7.Hampshire Hospitality2008.1%8.1851850.0%
8.HMS Host18744.2%12.129.7114.813.0%
9.Vermaat groep17529.6%11.13511022.7%
10.Louvre Hotels163.41.1%9.161.7158.71.9%
11.Center Parcs155Nieuw
12.Fletcher Hotels14521.8%13.1191108.2%
13.Best Western13013.0%15.115125-8%
14.Hilton125-7.4%10.13511715.4%
15.Intercontintal Hotels Group123.86.5%14116.2110560%
16.Domino’s Pizza119.824.2%18.99.271.139.5%
17.Hema118.16.5%16.110.91055.6%
18.Albron107.54.4%17.103985.1%
19.Burger King101.86.5%19.95.690.55.6%
20.KFC/Yum!99.56.5%20.93.48312.5%
21.Westcord Hotels89.41.6%21.8876.614.9%
22.Apollo Hotels84.15.9%22.79.471.211.5%
23.Bilderberg Groep7811.4%23.7072-2.8%
24.New York Pizza7315.9%25.6353.517.8%
25.Ikea70.36.5%24.6662.55.6%
26.Efteling66.527.9%28.5256.1-7.3%
27.Bastion Hotels656.6%26.61568.9%
28.Starwood Hotels & Resorts63.530.5%30.48.656.1-13.3%
29.PPHE Hotel Group590.9%27.58.54530%
30.De Beren Holding54.564.2%43.33.230.78.1%
31.Inntel Hotels53.514.3%33.46.844.35.6%
32.Franchise Friendly Concepts (FFC)53.1Nieuw
33.Subway536%29.50468.7%
34.La Cubanita & Proeflokaal Bregje5223.8%36.4229.741.5%
35.Rezidor Hospitality Group51.26.4%32.48.1465.6%
36.EHPC4826.3%39.383218.8%
37.Amráth Hotels & Restaurants47.45.7%34.44.836.921.4%
38.Holland Casino45.714.5%38.39.934.216.8%
39.Dudok Groep4585.2%52.24.3235.6%
40.Carlton Hotel Collection44.3-1.6%35.43.642.23.3%
41.Okura420.0%37.4240.53.7%
42.Debuut40.517.4%42.34.52919%
43.Febo40.36.8%40.37.8372%
44.Stayokay39.45.6%41.37.3356.6%
45.Meyer Beheer36120.9%65.16.315.81.8%
46.Starbucks33.26.4%46.31.229.55.6%
47.Mövenpick334.5%45.31.629.66.7%
48.Deutsche Hospitality3047.3%58.20.325.8-21.2%
49.Bagels & Beans29.816.9%49.25.522.612.8%
50.VLHG/Harbourgroup292.8%47.28.225.311.5%
51.Hotels van Oranje281.8%Niet in de lijst275
52.Hennie van der Most27.76.5%48.2628-7.1%
53.De Krim26.714.6%54.23.322.34.5%
54.Humphrey’s26.46.5%51.24.823.55.6%
55.Snowworld25.50.4%50.25.425.8-1.6%
56.Zusje2578.6%73.14Nieuw
57.Camille Oostwegel24.73.3%53.23.922.46.7%
58.Ladage Beheer23.75.8%56.22.418.423.4%
59.Snackpoint22.6
60.Intratuin22.512.5%59.2019.71.5%
61.Huis ter Duin2210.0%60.20200%
62.Hoscom21.415.4%61.18.618.50.3%
63.Charme Hotels21.4
64.Regardz20.8-10.6%55.23.2225.6%
65.De l’Europe19-16.4%57.21.318.713.7%
66.UMH Groep / George18.85.3%62.17.8174.7%
67.Spare Rib Express18.519.4%68.15.514.94%
68.IQ Creative17.926.1%72.14.213.73.3%
69.Coffee Company17.86.6%64.16.715.85.6%
70.Oubaha Beheer17.130.3%75.13.114.6-10%
71.Gauchos16.6-2.9%63.17.116.81.8%
72.Benner Groep160.0%66.161323.1
73.Xelat Group15.90.6%67.15.815.9-0.4%
74.De Bonte Wever15.81.9%69.15.515.50.0%
75.Amadore Hotels & Restaurants15.711.9%74.1413.35.2%
76.Verhage15.35.2%71.14.5143.7%
77.Aeon Plaza Hotels15.1Nieuw
78.International Hotel Management Group13.89.5%77.12.613-3.1%
79.Sanadome13.74.6%76.13.112.64%
80.Corendon Groep13.515.8%80.11.7Nieuw
81.Oud London Groep12.63.5%79.12.111.73.6%
82.Big Horeca12.511.1%81.11.310.39.2%
83.Yip Groep12.1-1.0%78.12.312.11.3%
84.Claus Park Collection11.710.7%82.10.510.14.2%
85.Wagamama11.625.7%88.9.27.916.9%
86.Labrador Management11.434.1%91.8.5Nieuw
87.Hajé Shops Hotels & Restaurants10.55.0%86.109.91%
88.Cox & Co10.22.0%83.10.19.29.3%
89.Hotel Papendal100.0%84.109.64.2%
90.Yabeco 9.8Nieuw
91.Grand Hotel Karel V 9.51.8%87.9.39.12.3%
92.Taco Mundo 9.2Nieuw
93.Amsterdam Village Company 8.50.4%92.8.415-43.8%
94.Cafégroep De Jaren 8.31.2%94.8.28.20%
95.Happy Food 8.3Nieuw
96.Swissôtel 8.2-3.5%90.8.57.218.1%
97.A’dam Six Senses 8Nieuw
98.Bonheur Horecagroep 7.92.9%97.7.78.6-10.6%
99.Duin & Kruidberg 7.7-3.8%96.87.65.3%
100.Blooming 7.618.8%99.6.4Nieuw
La Place7.220230-4.3%
InterContinental Hotels Group6.5%14.116.21105.6%
The Vincent Hotel Group31.48.6465.6%
AC restaurants/Autogrill44.3332.22.5%
Jaap Venendaal Groep70.15.114.35.6%
Wonder’s85.10Nieuw
The Dylan89.8.57.414.9%
The Manhattan Hotel93.8.47.96.3%
De Smaak van Croy95.8.17.49.5%
Vandaag98.7.37.9-7.4%
Librije100.67.7-22.3%

Geef een reactie