Top 10 meest succesvolle voetbalmanagers aller tijden

Sir Alex Ferguson - Top 10 meest succesvolle voetbalmanagers aller tijden
Sir Alex Ferguson - Top 10 meest succesvolle voetbalmanagers aller tijden

Meest succesvolle voetbalmanagers aller tijden

Een manager is de belangrijkste persoon in het voetbal en niemand kan hun bijdrage aan het spel ontkennen.


Lees hier ->>> meer over voetbal op deze website…


Top 10 meest succesvolle voetbalmanagers aller tijden

Bron: www.sportsbrowser.net
Stand van zaken: juli 2021


10. Roberto Mancini

De Italiaanse voetbalmanager Roberto Mancini behaalde vanaf 2022 26 nationale en internationale trofeeën in zijn managementcarrière. Hij wordt beschouwd als een bekerspecialist en markeerde zijn naam als een van de meest succesvolle voetbalmanagers aller tijden.

Hij begon zijn coachingreis bij Fiorentina in 2001 en leidde later verschillende topclubs zoals Manchester City en Inter Milan. Mancini leidt momenteel het Italiaanse nationale voetbalteam sinds 2018.

Trofeeën:

Hij won de Coppa Italia met Fiorentina in 2001 en met Lazio in 2004. Met Inter Milan behaalde hij van 2006 tot 2008 drie keer op rij de Serie A-titel. Hij hielp de club ook om de Coppa Italia en Supercoppa Italiana veilig te stellen titels elk twee keer. Hij is de manager met de meeste trofeeën .

Tijdens zijn tijd bij EPL werd Manchester City de Premier League-kampioen en won hij de FA Community Shield in 2012. De club behaalde onder zijn leiding ook de FA Cup in 2011. Terwijl hij het Turkse Galatasaray coachte, won hij de nationale beker in het seizoen 2013-14.

Team Periode Wedstrijden Winst Gelijk Verlies Winst percentage
Fiorentina Februari 2001 tot januari 2002 44 16 14 14 36.36%
Lazio Mei 2002 tot juli 2004 102 49 32 21 48.04%
Inter Milaan juli 2004 tot mei 2008 226 140 60 26 61.95%
Manchester City December 2009 tot mei 2013 191 113 38 40 59.16%
Galatasaray September 2013 tot juni 2014 46 24 13 9 52.17%
Inter Milaan November 2014 tot augustus 2016 76 36 16 24 47.37%
Zenit Sint-Petersburg Juni 2017 tot mei 2018 45 22 13 10 48.9%
Italië Mei 2018 tot heden 31 22 7 2 70.9%

9. Jürgen Klopp

De Duitse manager Jurgen Klopp bracht 15 seizoenen coaching door in de Bundesliga voordat hij in 2015 naar Liverpool verhuisde. Onder zijn leiding braken verschillende geweldige voetballers door zoals Mohamed Salah, Adam Lallana en Roberto Firmino. Klopp is de langstzittende manager van Borussia Dortmund en staat op de negende plaats in de lijst van meest succesvolle voetbalmanagers.

Na zijn korte carrière bij Mainz 05 als voetballer, begon hij alt trainer bij de club. Met meerdere prijzen op zijn naam is Klopp ook een van de meest succesvolle voetbalmanagers van 2022.

Trofeeën:

Onder zijn leiding promoveerde Mainz 05 naar de 2. Bundesliga in het seizoen 2003-04. Hij kreeg bekendheid op het gebied van coaching voor zijn periode bij een andere Bundesliga-club Borussia Dortmund.

De club behaalde twee Bundesliga-titels achtereenvolgens onder zijn coaching in 2011 en daarna opnieuw in 2012. Hij hield ook de DFB-Pokal-trofee in handen met de Dortmund-ploeg in 2012. Klopp hielp de ploeg om de DFL-Supercup twee keer achter elkaar te winnen in 2013 en 2014. Met Liverpool won hij de Premier League en bijvoorbeeld de Champions League.

Team Periode Wedstrijden Winst Gelijk Verlies Winst percentage
Mainz 05 Februari 2001 tot juni 2008 270 109 78 83 40.4%
Borussia Dortmund Juli 2008 tot juni 2015 316 177 69 70 56.0%
Liverpool Oktober 2015 tot heden 318 188 73 57 59.1%

Zie hier de Top 10 meest verdienende trainers in The Premier League 2022.


8. Manuel Pellegrini

De Chileense coach Manuel Pellegrini leidt momenteel La Liga Side Real Betis en staat op de achtste plaats in de lijst van meest succesvolle voetbalmanagers. Na zijn succes bij Villarreal, benoemde Real Madrid hem in 2009 als hun manager. Onder zijn leiding haalde Los Blancos dat seizoen 96 punten in La Liga.

Hij verhuisde naar de Premier League om in 2013 Manchester City te coachen. Na zijn succesvolle tijd daar verhuisde hij in 2016 naar Hebei, China. Daarna leidde hij West Ham voordat hij naar Real Betis verhuisde.

Trofeeën:

Met het Chileense Universidad Católica won hij de Copa Interamericana in 1993 en de Copa Chile in 1995. Met LDU Quito behaalde hij de Serie A-trofee in 1999. San Lorenzo won onder zijn leiding zowel de Primera División als de Copa Mercosur in 2001. Met de Argentijnse club River Plate bereikte Pellegrini in 2003 de Argentijnse Primera División.

Daarna verhuisde hij naar La Liga en maakte Villarreal in 2004 de UEFA Intertoto Cup-kampioen. Met Manchester City won Pellegrini eenmaal de Premier League-winnaar en tweemaal de Football League Cup.

Team Periode Wedstrijden Winst Gelijk Verlies Winst percentage
Villarreal Juli 2004 tot juni 2009 259 123 72 64 47.5%
Real Madrid Juni 2009 tot mei 2010 48 36 5 7 75.0%
Malaga November 2010 tot juni 2013 129 53 30 46 41.1%
Manchester City Juni 2013 tot juni 2016 167 100 28 39 59.9%
Hebei China Fortune Augustus 2016 tot mei 2018 52 22 12 18 42.3%
West Ham United Mei 2018 tot december 2019 64 24 11 29 37.5%
Echte Betis Juli 2020 tot heden 43 21 11 11 48.8%


Zie hier de beste trainers 2020 – Een top 10 cf ESPNs


7. Antonio Conte

De Italiaanse coach Antonio Conte was één van de meest gewaardeerde spelers van zijn tijd, maar verdient ook zijn plaats tussen de meest succesvolle voetbalmanagers in de geschiedenis.

Hij kreeg lof van voetbalexperts nadat hij in 2011 de 3-5-2-formatie in de Juventus-selectie had geïmplementeerd. Na zijn succesvolle periodes bij de Italiaanse club leidde hij voor het laatst de Serie A-ploeg Inter Milan van 2019 tot 2021.

Trofeeën:

Met de Italiaanse club FC Bari 1908 won hij de Serie B in het seizoen 2008-09. Vervolgens leidde hij de Juventus-selectie en behaalde hij driemaal de Serie A-titel. Onder zijn coaching won Juventus de nationale competitie in 2012, 2013 en daarna opnieuw in 2014.

Hij hielp de club ook twee keer aan de overwinning in de Supercoppa Italiana. Premier League-club Chelsea behaalde de EPL-trofee in het seizoen 2016-17 onder leiding van Conte.

Team Periode Wedstrijden Winst Gelijk Verlies Winst percentage
Arezzo Juli 2006 tot juni 2007 12 3 5 4 25.0%
Bari December 2007 tot juni 2009 67 32 20 15 47.8%
Atalanta September 2009 tot januari 2010 14 3 4 7 21.4%
Siena Juli 2010 tot mei 2011 44 22 14 8 50.0%
Juventus Mei 2011 tot juli 2014 152 102 35 15 67.1%
Italië Augustus 2014 tot juli 2016 25 14 7 4 56.0%
Chelsea Juli 2016 tot juli 2018 106 69 17 20 65.1%
Inter Milaan mei 2019 tot mei 2017 102 64 23 15 62.75%

6. Giovanni Trapattoni

Giovanni Trapattoni wordt algemeen beschouwd als de meest succesvolle Serie A-coach. Bijgenaamd de “Trap”, stond Trapattoni bekend als één van de weinige vijf coaches die de landstitels won in vier verschillende Europese landen.

Hij is de enige manager naast Udo Lattek, die alle drie de belangrijkste Europese clubcompetities heeft gewonnen, waaronder de UEFA Champions League. Naast het coachen van de Italiaanse nationale ploeg, leidde hij verschillende grote clubs zoals AC Milan, Inter Milan, Juventus en Bayern München.

Trofeeën:

Trapattoni behaalde het meeste succes bij de Italiaanse club Juventus. Met de club won hij zes keer de Serie A-titel en twee keer de Coppa Italia. Met Inter Milan won hij de Serie A en Supercoppa Italiana in 1989 en de UEFA Cup in 1991.

Onder zijn leiding won Bayern München de Bundesliga en DFB-Ligapokal in 1997 en DFB-Pokal in 1998. Met Benfica won Trapattoni de Primeira Liga in 2007. Zijn internationale succes kwam met de Republiek Ierland in de Nations Cup 2011.

Team Periode Wedstrijden Winst Gelijk Verlies Winst percentage
AC Milaan April 1974 tot juni 1974 11 4 5 2 36.36%
Juventus Juli 1976 tot juni 1986 450 244 136 70 54.22%
Inter Milaan Juli 1986 tot juni 1991 233 126 61 46 54.08%
Juventus Juli 1991 tot juni 1994 140 74 42 24 52.86%
Bayern München Juli 1994 tot juni 1995 46 17 18 11 36.96%
Cagliari Juli 1995 tot juni 1996 37 13 8 16 35.14%
Bayern München Juli 1996 tot juni 1998 90 55 22 13 61.11%
Fiorentina Juli 1998 tot juni 2000 99 44 31 24 44.44%
Italië Juli 2000 tot juli 2004 44 25 12 7 56.82%
Benfica Juli 2004 tot mei 2005 51 29 10 12 56.86%
VfB Stuttgart Juni 2005 tot februari 2006 31 11 13 7 35.48%
Red Bull Salzburg Mei 2006 tot april 2008 87 48 19 20 55.17%
republiek Ierland Mei 2008 tot september 2013 64 26 22 16
40.63%

Zie hier de beste Belgische trainer aller tijden – De top 10


5. Pep Guardiola

De Spaanse coach Pep Guardiola leidt momenteel het Premier League-team Manchester City. Naast zijn opmerkelijke coachingcarrière kreeg hij lof omdat hij één van de grootste voetballers van zijn generatie was.

Een interessant feit is dat voetbalgoochelaar Lionel Messi bekendheid kreeg onder leiding van Pep. Na zijn stints bij Barcelona en Bayern München beheert hij sinds 2016 de Skyblues.

Trofeeën:

Met Barcelona won Pep driemaal de La Liga en twee keer de Copa del Rey. Hij behaalde ook tweemaal de UEFA Champions League en Super Cup met de Catalaanse kant. Onder zijn leiding won Barça de FIFA Club World Cup in 2009 en 2011.

Met Bayern München won hij driemaal de Bundesliga en twee keer DFB-Pokal. De club won ook zowel de UEFA Super Cup als de FIFA Club World Cup onder zijn coaching in 2013. Met Manchester City won hij drie Premier League-trofeeën en vier keer de EFL Cup.

Team Periode Wedstrijden Winst Gelijk Verlies Winst percentage
Barcelona B Juni 2007 tot juni 2008 38 25 8 5 65.8%
Barcelona Juli 2008 tot juni 2012 247 179 47 21 72.5%
Bayern München Juni 2013 tot juni 2016 161 121 21 19 75.2%
Manchester City Juli 2016 tot heden 294 215 36 43 73.1%

4. Arsène Wenger

Arsene Wenger wordt algemeen beschouwd als één van de beste EPL-coaches. Na 22 jaar coaching van de Arsenal-ploeg, stopte hij in 2018 met zijn functie.

Wenger, bijgenaamd “Le Professeur”, zorgde sinds de jaren negentig voor een revolutie in het training- en dieetsysteem van Engelse voetballers. Naast zijn periode bij de Gunners, bracht hij ook korte periodes door bij verschillende andere clubs zoals Monaco en Nancy.

Trofeeën:

Met AS Monaco won hij de Franse Ligue 1 in 1988 en de Coupe de France in 1991. Met zijn korte periode bij Nagoya Grampus behaalde hij de Emperor’s Cup in 1995 en de J-League Supercup 1996.

Onder zijn coaching won Arsenal drie keer de Engelse Premier League, in 1998, 2002 en nogmaals in 2004. Hij leidde de Gunners ook om de FA Community Shield en de FA Cup elk zeven keer te behalen vanaf 2022.

Team Periode Wedstrijden Winst Gelijk Verlies Winst percentage
AS Nancy Juli 1984 tot juli 1987 114 33 30 51 28.9%
AS Monaco Juli 1987 tot september 1994 266 130 53 83 48.9%
Nagoya Grampus Eight Februari 1995 tot september 1996 87 49 4 34 56.3%
Arsenal Oktober 1996 tot heden 1.235 707 280 248 57.2%

Top 3 meest succesvolle voetbalmanagers aller tijden


3. José Mourinho

Mourinho wordt beschouwd als de beste voor zijn periode bij Real Madrid. Na een korte carrière in het professionele voetbal, begon Mourinho zijn coachingreis als assistent-manager van Porto in 1994. Sindsdien heeft hij verschillende grote clubs geleid, zoals Chelsea, Inter Milan en Real Madrid.

Hij coachte het Engelse Premier League-team Manchester United van 2016 tot 2018. ‘The Special One’ leidde vervolgens Tottenham Hotspur van 2018 tot 2021. Onlangs begon hij met het managen van de Italiaanse Serie A Side AS Roma in 2021. Als een interessant feit bereikte hij ten minste één trofee per jaar tussen 2003 en 2012.

Trofeeën: 

Met Chelsea won Mourinho elk driemaal de Premier League en de Football League Cup. Met Inter Milan behaalde hij driemaal de Serie A-titel en in 2010 ook de UEFA Champions League-trofee.

Onder zijn leiding won Real Madrid de Copa del Rey in 2011 en La Liga en Supercopa de España in 2012. Met Manchester United won hij de FA Community Shield in 2016, de UEFA Europa League en de EFL Cup in 2017.

Team Periode Wedstrijden Winst Gelijk Verlies Winst percentage
Benfica September 2000 tot december 2000 11 6 3 2 54.5%
Leiria Unie Juli 2001 tot januari 2002 20 9 7 4 45.0%
Haven Januari 2002 tot juni 2004 127 91 21 15 71.7%
Chelsea Juni 2004 tot september 2007 185 124 40 21 67.0%
Inter Milaan Juni 2008 tot mei 2010 108 67 26 15 62.0%
Real Madrid Mei 2010 tot juni 2013 178 128 28 22 71.9%
Chelsea Juni 2013 tot december 2015 136 80 29 27 58.8%
Manchester United Mei 2016 tot december 2018 144 84 32 28 58.3%
Tottenham Hotspur November 2019 tot april 2021 86 44 19 23 51.2%
AS Roma Juli 2021 tot heden Nvt

Zie hier de beste voetbaltrainers aller tijden cf France Football – Top 50 met Michels op 1!


2. Carlo Ancelotti

Carlo Ancelotti staat bekend om zijn tijd bij AC Milan, de Serie A-club. Hij leidde tot nu toe verschillende geweldige clubs, waaronder Real Madrid, Chelsea, Bayern München en PSG.

Hij won binnenlandse titels in vier van de vijf beste competities van Europa. Ancelotti houdt het record voor het winnen van de UEFA Champions League een record vier keer. Nadat Zidane zijn functie neerlegde, nam Ancelotti in 2021 opnieuw de leiding van Real Madrid op zich.

Trofeeën:

Met Juventus won hij in 1999 de UEFA Intertoto Cup. Met AC Milan behaalde hij tweemaal de UEFA Champions League en elk eenmaal de Serie A en Coppa Italia. Hij hield ook de FIFA Club World Cup-trofee met de Italiaanse club in 2007.

Met Chelsea won Ancelotti de Premier League en de FA Cup in het seizoen 2009-10. Vervolgens leidde hij Real Madrid naar de overwinning in de UEFA Champions League, de FIFA Club World Cup, de Copa del Rey en de UEFA Super Cup in 2014. Met Bayern München bereikte hij in 2017 de Bundesliga.

Team Periode Wedstrijden Winst Gelijk Verlies Winst percentage
Reggiana Juli 1995 tot juni 1996 41 17 14 10 41.46%
Parma Juli 1996 tot juni 1998 87 42 27 18 48.28%
Juventus Februari 1999 tot juni 2001 114 63 33 18 55.26%
AC Milaan November 2001 tot mei 2009 423 238 101 84 56.26%
Chelsea Juli 2009 tot mei 2011 109 67 20 22 61.47%
Parijs St. Germain December 2011 tot juni 2013 77 49 19 9 63.64%
Real Madrid Juni 2013 tot mei 2015 119 89 14 16 74.79%
Bayern München Juli 2016 tot september 2017 60 42 9 9 70%
Napels Mei 2018 tot december 2019 73 38 19 16 52.1%
Everton December 2019 tot juni 2021 67 31 14 22 46.3%
Real Madrid Juni 2021 tot heden Nvt

1. Sir Alex Ferguson

De legendarische voetbalmanager Sir Alex Ferguson staat bekend om zijn periode bij Manchester United. Maar hij trad voor het eerst op de voorgrond toen hij in 1985 leiding gaf aan het Schotse nationale team. Daarna trad hij in november 1986 toe tot de Premier League-club Manchester United.

Hij leidde 26 jaar lang de eerste ploeg van de Rode Duivels en bewees zichzelf als de grootste en beste voetbalmanager aller tijden. Verschillende grote spelers, zoals Cristiano Ronaldo en Wayne Rooney, groeiden onder zijn leiding op.

Trofeeën:

Tijdens zijn tijd op Old Trafford tussen 1986 en 2012 won hij 38 nationale en internationale trofeeën. Hij leidde de ploeg 13 keer naar de titel van de Engelse Premier League, een record. De club behaalde onder zijn leiding ook 2 UEFA Champions League-titels en 5 FA Cup-titels.

Ferguson hielp Manchester United ook om 10 FA Community Shield en 4 League Cup te winnen. Bovendien werden de Rode Duivels in 2008 onder zijn leiding de winnaar van de FIFA Club World Cup.

Team Periode Wedstrijden Winst Gelijk Verlies Winst percentage
East Stirlingshire Juni 1974 tot oktober 1974 17 9 2 6 52.9%
St Mirren Oktober 1974 tot mei 1978 169 74 41 54 43.8%
FC Aberdeen Juni 1978 tot november 1986 459 272 105 82 59.3%
Schotland Oktober 1985 tot juni 1986 10 3 4 3 30%
Manchester United November 1986 tot mei 2013 1.500 895 338 267 59.7%

Top 10 meest succesvolle voetbalmanagers aller tijden

  1. Sir Alex Ferguson
  2. Carlo Ancelotti
  3. Jose Mourinho
  4. Arsene Wenger
  5. Pep Guardiola
  6. Giovanni Trapattoni
  7. Antonio Conte
  8. Manuel Pellegrini
  9. Jürgen Klopp
  10. Roberto Mancini