Top 10 zangeressen met langste tijd tussen top 10 hits

0
Shania Twain - Top 10 zangeressen met langste tijd tussen top 10 hits
Shania Twain - Top 10 zangeressen met langste tijd tussen top 10 hits

Zangeressen met langste tijd tussen top 10 hits

Shania Twain heeft de muziekwereld weer laten dansen op haar nieuwe Top 40-record! Het is maar liefst 23 jaar en 10 maanden geleden sinds haar hit “Man! I Feel Like A Woman!” voor het laatst in de top 10 schitterde, maar de Canadese countrydiva is nu weer helemaal terug in de schijnwerpers.

Haar nieuwste samenwerking met Anne-Marie, genaamd “Unhealthy,” heeft deze week een opmerkelijke klim gemaakt naar de 9e plaats. Geen enkele andere zangeres heeft ooit zo’n epische comeback gemaakt na zo’n lange afwezigheid in de top 10!


Lees hier ->>> meer over muziek op deze website


Top 10 zangeressen met langste tijd tussen top 10 hits

Bron: www.top40.nl
Stand van zaken: september 2023


10. Robin S – 15 en 0,5 maand – Luv 4 Luv (1993) en Show Me Love 2008 (2008)

Het bekendste nummer van Robin S heeft nooit in de top 10 gestaan … maar ook weer wel. De beroemde houseklassieker “Show Me Love” bereikte in 1993 niet verder dan de 13e plaats.

Haar opvolger, “Luv 4 Luv,” behaalde later dat jaar wel de top 10. In 2008 zou “Show Me Love” echter alsnog in de top 10 verschijnen, maar dan in een remix. Deze bewerking had overigens alleen succes in Nederland, terwijl de remix van Steve Angello en Laidback Luke in andere landen een hit was.

De remix diende waarschijnlijk als inspiratie voor de 2008-versie van Robin S zelf. Hoe dan ook, dankzij het succes van deze nieuwe versie veroverde de Amerikaanse zangeres een plekje in deze top 10.


9. Aretha Franklin – 15 jaar en 2,5 maand – Spanish Harlem (1971) en I Knew You Were Waiting (For Me) (1987)

In 1987 leek het wel alsof er iets magisch in het water zat. Veel zangeressen scoorden dat jaar voor het eerst in lange tijd weer een top 10-hit. Eerder noemden we al Nina Simone en Dusty Springfield, maar ook Aretha Franklin hoort in dit rijtje thuis.

Doordat ze deze prestatie aan het begin van dat jaar neerzette, stond het record zeven maanden op haar naam. Ze nam het over van Barbra Streisand, die nu buiten de top 10 van deze lijst valt door de prestatie van Shania Twain.

Er waren nog twee andere zangeressen die na meer dan 10 jaar in 1987 terugkeerden in de top 10: Carly Simon (na 14 jaar; #12 in deze lijst) en Tina Charles (na 11 jaar; #21 in deze lijst).


Zie hier de Top 100 beste blues artiesten aller tijden.


8. Enya – 15 jaar en 4,5 maand – Orinoco Flow (1989) en I Don’t Wanna Know (2004)

Enya is de zangeres in deze top 10 met de minste Top 40-noteringen op haar naam. De Ierse zangeres behaalde slechts vier keer de Top 40, maar twee van haar hits bereikten wel de eerste plaats: haar eerste hit “Orinoco Flow” en haar laatste hit “I Don’t Wanna Know.”

De twee hits daartussenin haalden het linkerrijtje van de Top 40 niet. Voor haar tweede nummer 1-hit hoefde Enya niet veel meer te doen dan toestemming geven voor het gebruik van haar nummer “Boadicea,” een track van haar debuutalbum “Enya” uit 1987.

Het gebruik van deze sample lijkt garant te staan voor een dikke top 10, aangezien de sample ook te horen is in “Ready Or Not” van de Fugees (nummer 3 in 1996) en als interpolatie in “Creepin'” van Metro Boomin, The Weeknd & 21 Savage (nummer 2 in 2023).


7. Hanny – 18 jaar en 4 maanden – Mario (1972) en Maar Vanavond Heb Ik Hoofdpijn (1991)

De Nederlandse zangeres die het langst heeft moeten wachten op een nieuwe top 10-hit is Hanny. Tot mei had ze ook het record van Nederlandse act die het langst heeft moeten wachten tussen twee top 10-hits, maar die titel staat sinds kort op naam van Acda & De Munnik.

Hanny’s prestatie is om nog een andere reden bijzonder. Waarschijnlijk is zij de enige soloartiest die tussen twee top 10-hits meer dan twee keer zo oud is geworden.

Ten tijde van “Mario” was ze nog maar 16, maar bij “Maar Vanavond Heb Ik Hoofdpijn” was ze al 34. Hanny had haar comeback mede te danken aan Pierre Kartner, die zowel de componist was van haar comebackhit als van haar debuuthit “Mario.”


Zie hier de Top 10 meest bekeken Super Bowl Halftime-shows aller tijden.


5. Dusty Springfield – 18 jaar en 7,5 maand tussen Son-Of-A Preacher Man (1969) en What Have I Done To Deserve This? (1987)

Nina Simone pakte dit record over van Dusty Springfield, hoewel ze er maar amper van kon genieten, want ze hield het record slechts drie maanden vast. Beide zangeressen stonden voor het laatst in de top 10 in 1969 en maakten in 1987 hun opmerkelijke comeback in het bovenste kwart van de hitlijsten.

Bij Nina zaten er echter net 4 weken meer tussen dan bij Dusty, dus ging het record naar haar. Dusty Springfield dankte haar comebackhit aan niemand minder dan de Pet Shop Boys.

De platenmaatschappij had eigenlijk liever gezien dat het duo “What Have I Done To Deserve This?” met de populairdere Tina Turner of Barbra Streisand had opgenomen, maar Pet Shop Boy Neil Tennant hield vast aan het idee van Dusty Springfield.


5. Nena – 18 jaar en 7,5 maand tussen Irgendwie Irgendwo Irgendwann (1984) en Anyplace, Anywhere, Anytime (2003)

Dusty Springfield moet haar vijfde plaats in deze top 10 delen met Nena. De Duitse zangeres deed er precies even lang over om na haar laatste top 10-hit weer terug te keren in de top 10. De laatste twee top 10-hits van Nena waren verschillende versies van hetzelfde nummer.

“Anyplace, Anywhere, Anytime” was een tweetalige uitvoering van “Irgendwie Irgendwo Irgendwann,” die ze opnam met haar jaren 80-collega Kim Wilde. Kim had in 1989 voor het laatst in de top 10 gestaan, maar viel net buiten deze lijst en bekleedt de 12e plaats.

Nena brak dankzij “Anyplace, Anywhere, Anytime” ook een pauze-record en is sinds 2003 de act die het langst heeft moeten wachten tussen twee nummer 1-hits.


Zie hier de beste zangers ter wereld, top 100 volgens Rolling Stone


4. Nina Simone – 18 jaar en 8 maanden tussen To Love Somebody (1969) en My Baby Just Cares For Me (1987)

Het nummer “My Baby Just Cares For Me” dateert uit 1959, althans de versie van Nina Simone. De oorspronkelijke uitvoering van dit lied is van 1930, maar pas in 1987 werd het een hit nadat het in een televisiereclame voor Chanel No. 5 werd gebruikt.

Het stond zelfs een weekje op nummer 1. Miss Simone hoefde dus helemaal niets te doen voor haar tweede nummer 1-hit, zelfs niet voor de videoclip, die werd gemaakt met kleianimatie door Aardman Studios.

Toen “My Baby Just Cares For Me” de top 10 bereikte, was Nina Simone de zangeres met de langste periode tussen twee top 10-hits, maar dit record werd later afgepakt door Cher.


3. Whitney Houston – 18 jaar en 10 maanden tussen Could I Have This Kiss Forever (2000) en Higher Love (2019)

Whitney Houston is de enige zangeres die haar laatste top 10-hit zelf niet heeft meegemaakt. In 2012 overleed ze op 48-jarige leeftijd in haar hotelkamer in Beverly Hills.

Zeven jaar na haar overlijden bracht de Noorse producer Kygo een remix uit van “Higher Love,” een nummer dat ze eind jaren 80 al had opgenomen. Negentien jaar na haar laatste nummer 1-hit, “Could I Have This Kiss Forever,” een duet met Enrique Iglesias, scoorde ze postuum opnieuw een top 10-hit.

Net als Cher staat Whitney Houston in de top 10 van zangeressen met de langste hitcarrière, met 34½ jaar tussen haar eerste en laatste Top 40-hit.


Zie hier de 10 nummers die groter zijn dan de film waarvoor ze zijn geschreven.


2. Cher – 22 jaar en 10 maanden tussen Sunny (1966) en If I Could Turn Back Time (1989)

Tot deze week hield Cher het record van de zangeres met de langste periode tussen twee top 10-hits in handen.

Tussen haar solohits “Sunny” en “If I Could Turn Back Time” scoorde de inmiddels 77-jarige zangeres in 1967 weliswaar nog een top 10-hit met “The Beat Goes On,” maar dat was een duet met haar toenmalige echtgenoot en dus een hit van Sonny & Cher.

Als solozangeres heeft Cher nog een ander record op haar naam staan. Sinds haar solodebuut “All I Really Want To Do” in 1965 moest ze 33½ jaar wachten op haar eerste nummer 1-hit, die pas in 1999 met “Believe” kwam.


1. Shania Twain – 23 jaar en 10 maanden tussen Man! I Feel Like A Woman! (1999) en Unhealthy (2023)

Shania Twain heeft geschiedenis geschreven als de eerste vrouw in de Top 40-geschiedenis die na meer dan 23 jaar weer de top 10 heeft bereikt. En dit is niet het enige record dat de zangeres, die pas twee weken geleden haar 58e verjaardag vierde, dit jaar heeft verbroken.

Toen “Unhealthy” twee maanden geleden werd uitgeroepen tot Alarmschijf, werd Shania Twain ook de zangeres met de langste periode tussen twee Alarmschijven. Opmerkelijk genoeg staat de top 3 van deze lijst vol met zangeressen die ook schitteren in het Alarmschijvenlijstje.


Top 10 zangeressen met langste tijd tussen top 10 hits

    1. Shania Twain – 23 jaar en 10 maanden tussen Man! I Feel Like A Woman! (1999) en Unhealthy (2023)
    2. Cher – 22 jaar en 10 maanden tussen Sunny (1966) en If I Could Turn Back Time (1989)
    3. Whitney Houston – 18 jaar en 10 maanden tussen Could I Have This Kiss Forever (2000) en Higher Love (2019)
    4. Nina Simone – 18 jaar en 8 maanden tussen To Love Somebody (1969) en My Baby Just Cares For Me (1987)
    5. Dusty Springfield – 18 jaar en 7,5 maand tussen Son-Of-A Preacher Man (1969) en What Have I Done To Deserve This? (1987)
    6. Nena – 18 jaar en 7,5 maand tussen Irgendwie Irgendwo Irgendwann (1984) en Anyplace, Anywhere, Anytime (2003)
    7. Hanny – 18 jaar en 4 maanden – Mario (1972) en Maar Vanavond Heb Ik Hoofdpijn (1991)
    8. Enya – 15 jaar en 4,5 maand – Orinoco Flow (1989) en I Don’t Wanna Know (2004)
    9. Aretha Franklin – 15 jaar en 2,5 maand – Spanish Harlem (1971) en I Knew You Were Waiting (For Me) (1987)
    10. Robin S – 15 en 0,5 maand – Luv 4 Luv (1993) en Show Me Love 2008 (2008)

Geef een reactie