Patatje Kapsalon met recept

0
Patatje Kapasalon met recept
Patatje Kapasalon met recept

Patatje Kapsalon met recept

Het patatje Kapsalon met recept is één van de meest gore, vette en ongezonde maar errug lekker Rotterdams streekgerecht. Er zitten genoeg calorieën om een heel dorp in Afrika een week lang van te kunnen laten overleven. Dit laatste is misschien een beetje overdreven, maar met het onderstaande recept zijn toch zeker 1.200 calorieën mogelijk.

Wees zo vriendelijk onze artikelen te delen op bijvoorbeeld op Facebook. Daar worden wij en andere mensen waarschijnlijk ook blij van!

Afhankelijk van de hoeveelheid, knoflooksaus, kaas en andere calorie-verminigvuldigers zijn de 2.000 haalbaar met dit culinaire hoogstandje.Genoeg calorieën voor een normaal mens om de dag mee door te komen. Maar als je grote trek hebt en een ‘vette bek’ wil halen is dit de perfecte oplossing: ff een Kapsalonnetje scoren of zelluf maken!!!

Lees hier->>> meer over eten en drinken op deze website…

De geschiedenis van het Patatje Kapsalon

Er is in Rotterdam-West een Kaapverdiaanse kapsalon genaamd Tati. Die gasten van Kapsalon Tati, waaronder de baas Nataniël Gomes, hebben altijd trek en daarom bestelden ze bijna iedere dag friet, shoarma en meer van dat fraais bij de shoarmaboer El Aviva, een paar deuren verder op de Schiedamseweg.

Maar ja, iedere dag patat dezelfde patat en al die plastic doosjes, bordjes, zakjes en zo, geeft natuurlijk veel afval en zorgt voor veel uitpakwerk. En simpel patat gaat natuurlijk ook enorm vervelen. Daarvoor bedachten de Tati’s de perfecte oplossing: op een dag vroegen deze om die reden om de shoarma in hetzelfde bakje te doen.

Eethuis El-Aviva aan de Schiedamseweg in Rotterdam en de Tati Kapsalon
Eethuis El-Aviva aan de Schiedamseweg in Rotterdam en de Tati Kapsalon van het Patatje Kapsalon met recept

De Cabo’s gaan los op het patatje Kapsalon
Na de friet met shoarma komt ook de knoflooksaus in het bakje en hierna is het hek van de dam. Ja, doe er dan ook maar sla bij, nog een extra saus (van die scherpe graag), tomaatje, kaas er overheen graag en drie minuten in de oven. Het bakje patat ging zo meer en meer lijken op het Kaapverdiaanse eenpansgerecht ‘cachupa’.

De bezemboy en dan de naam
De knippende kappers hadden zelf niet altijd de zin om de patat te gaan halen. Daar heb je de ‘harenvegers’ voor. De bezemboy werd door Tati de deur uitgestuurd met de opdracht: ‘Ga maar ff drie Kapsalonnetjes halen!’. Bij El Aviva wisten ze dan precies de bedoeling was. Andere klanten zagen dit, werden nieuwsgierig en bestelden natuurlijk ook een Kapsalon.

“Wij van Tati hebben het ontworpen. Eerst bestelden we shoarma met patat in een bak. Later kwamen daar de kaas en sauzen bij. Als we mensen stuurden zeiden we: vraag maar om een Kapsalon en bij El Aviva wisten ze dan wat er bedoeld werd. Ze verkopen het ook in Dordrecht. Grappig. Als ik in Amerika had gewoond, was ik nu rijk.”

Bron: AD.nl

En de rest? Ja, de rest is geschiedenis!

Patatje Kapsalon met recept: wat heb je nodig voor vier personen?

Patatje Kapsalon met recept
Patatje Kapsalon met recept
  • 800 gram shoarmavlees
  • Één kilo patat
  • Een halve krop ijsbergsla
  • Twee tomaten
  • Een halve komkommer
  • Zes tot acht plakken jong belegen kaas
  • Een stevige knoflooksaus
  • Wat sambal naar smaak

Hulpmiddelen

  • Een Frituurpan
  • De koekenpan
  • Een snijplank
  • Een grote ovenschaal of vier aluminiumbakjes
  • Een oven of magnetron met grillstand

De bereiding

  1. Snij de komkommer en de tomaat in normale plakjes.
  2. Snij de sla in reepjes.
  3. Zet de grill van de oven of magnetron vast aan
  4. Vet de ovenschaal of de bakjes licht in
  5. Bak het shoarmavlees in de koekenpan in negen minuten met een beetje olie tot ze mooi bruin is.
  6. Bak ondertussen de patat
  7. Leg dan eerst de patat in de ovenschaal (of in het bakje) en daarop de shoarma
  8. Leg hierop de plakjes kaas tot de shoarma helemaal bedekt is
  9. Zet dit geheel onder de grill tot de kaas goed gesmolten is
  10. Leg daar de sla, tomaat en de komkommer er op
  11. En doe er naar smaak knoflooksaus en sambal op

Variaties op het Patatje Kapsalon met recept

  • Kapsalon met uiensaus, chilisaus en/of sambasaus is ook lekker
  • Gebruik ook eens andere kazen als: Parmenzola, brie (tip voor de zware tafelaar) en schimmelkaas
  • Met gamba’s, kip en Döner kebab is ons Patatje Kapsalon ook niet te versmaden

 

Geef een reactie